Osma VŠB

Vydařený úvod sezony v Brně!

Skifaři VSK VŠB-TU Ostrava absolvovali na Jarní regatě v Brně první závody sezony a byli velmi úspěšní!

V konkurenci 14 veslařských klubů a oddílů z ČR a Slovenska vstoupili do nové sezony skifaři VSK VŠB-TU 0strava Marek Hönig a Petr Koleňák. Program Jarní regaty byl ke kategorii mužů hodně náročný a neúprosný - museli dopoledne absolvovat rozjížďky a odpoledne finálové jízdy... Na úvod sezony si dali kluci do těla! Po vítězství v rozjížďkách na dvojskifu, a také oba na skifech šli do finále s těmi nejvyššími ambicemi. Vždy ale narazili na výborně připravené veslaře ze slovenských klubů. Dvojskif Hönig, Koleňák vybojoval ve finále skvělým finišem 3.místo o pouhých 0,4 s před VK Přerov, zvítězila posádka Slňava Piešťany (Vančo, Kovačovič) před lodí SVK Bratislava. Finále skifu bylo pro naše veslaře již čtvrtým závodem a únava se projevila - přesto Marek Hönig vybojoval skvělé druhé místo za Vančem z Piešťan, Koleňák obsadil 4.místo, když neudržel ve finiši třetí pozici před dotírajícím Pfeiferem z ČVK Brno. Náš skifařský tým byl tedy ve svých závodech nejlepší z českých posádek, a to je velmi cenný výsledek! Další závod čeká naše veslaře na domácí vodě hlučínské Šterkovny ve čtvrtek 28.4.2016, kdy se jede distanční závod "Okolo ostrova" na skifech a čtyřkách s kormidelníkem.